Hírek
2011. Július 17. 07:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Letörtük a magas cukorárat – a VM közleménye
A Vidékfejlesztési minisztérium július 15-i hatállyal felfüggesztette a stratégiai készlet értékesítését.
Az állami tartalékból 2 millió kilogramm cukor felszabadításáról és piacra dobásáról döntött májusban Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter.
A cél a magas cukorárak letörése volt. A piaci folyamatok azonban időközben - többek között éppen e döntés hatására - kedvező fordulatot vettek, jelentősen csökkentek a cukor árak. A stratégiai cukorkészlet eladása okafogyottá vált, éppen ezért a Vidékfejlesztési Minisztérium a 2 millió kilogrammos cukorkontingens értékesítését a mai napon felfüggeszti. A tárca a cukor árát figyelemmel kíséri és szükség esetén a mostani döntést felülvizsgálja.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
