Hírek
2025. Március 18. 07:44, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Keddtől mindenütt feloldja a tűzgyújtási tilalmat a Nébih
Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hétfőn közzétett tájékoztatóban.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságával egyeztetett intézkedést a biomasszát átnedvesítő csapadékos időjárással indokolták, emiatt ugyanis nem fenyeget tűzveszély Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyében sem. Jelenleg már csak ezeken a területeken érvényes a tilalom, a körültekintés ugyanakkor továbbra is indokolt mindenütt - írták.
Hangsúlyozták, hogy a a tűzgyújtásra vonatkozó előírásokat továbbra is be kell tartani, erdőkben csak kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben lehet tüzet rakni úgy, hogy a környezetet ne veszélyeztesse. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után gondosan el kell oltani. Pillanatnyi odafigyeléssel akár többhetes tűzoltás és évtizedes helyreállítás előzhető meg - tették hozzá.
A tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu honlap tájékoztat részletesen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
